Červen 2008

KONEC!!

30. června 2008 v 16:07 | Lil |  O blogu
KONEC EURA ..tak končíme i s fotbalem..samozdřejmě tu fotbal bude pořád...ale už jenom on...takže to jenom hlášení....já sem trochu zklamaná protože sem fandila Němcům....no ale Španělé si to zasloužili tak jim to přejme...

ŠpanělskoxNěmecko 1:0

30. června 2008 v 16:04 | Lil |  Fotbal
Dlouholeté strádání je u konce! Po 44 letech vyhráli fotbalisté Španělska velký turnaj, v nedělním finále mistrovství Evropy ve Vídni porazili Německo 1:0 gólem Torrese. Svěřenci trenéra Aragonese neprohráli na turnaji ani jeden zápas a po zásluze jsou novými evropskými šampióny. Na trůnu vystřídali Řecko.

Němečtí fotbalisté mají za titul slíbeno více peněz než Španělé

27. června 2008 v 21:38 | Lil |  Fotbal
Pokud by se motivace ve finále fotbalového mistrovství Evropy odvíjela jen od výše prémií slíbených za titul, měli by větší chuť vyhrát Němci. Každý ze svěřenců Joachima Löwa si v případě nedělního triumfu přijde na 250 000 eur (šest miliónů korun), jejich soupeři ze Španělska mají slíbeno o 10 000 eur pro každého méně.
27. 6. 2008 12:32VÍDEŇ
Pro evropský šampionát německý svaz před turnajem prémie oproti minulosti výrazně zvýšil. Před čtyřmi lety v Portugalsku mohli fotbalisté za titul dostat po 100 000 eurech, ale tým Rudiho Völlera tehdy vypadl už v základní skupině po prohře s českou reprezentací. Na domácím světovém šampionátu měli Němci slíbeno za titul dokonce 300 000 eur na hlavu, ale skončili třetí.

Poražení Turci zbohatnou na Euru víc než finalisté

27. června 2008 v 21:36 | Lil |  Fotbal
Fotbalisté Turecka se radují z postupu do semifinále ME
Kdo získá evropské zlato, zatím není jisté, ale podle prémií jsou už teď vítězi šampionátu turečtí fotbalisté. Přestože vypadli v semifinále, vydělají si víc než oba finalisté. Podle agentury SID dostanou Turci 450 tisíc eur na hlavu, Němci mají za titul slíbeno 250 tisíc, Španělé 214 tisíc. Rumuni, Francouzi a Řekové podle stejného zdroje hráli na Euru zadarmo.
27. 6. 2008 15:38VÍDEŇ
Hlavním zdrojem pro prémie jsou částky, které jednotlivé svazy dostanou od UEFA. Liší se však klíč, podle nějž je svazoví funkcionáři rozdělují. Český fotbalový svaz například dostane 8,5 miliónu eur, tedy asi 212 miliónů korun. Po odečtení nákladů rozdělí mezi hráče a realizační tým 40 procent, takže by na jednotlivce mohlo připadnout v průměru 75 tisíc eur (1,8 miliónu korun).
Turci vydělali 14,5 miliónu eur a podle předsedy svazu Hasana Dogana skoro celá tato suma připadne hráčům. Podíl prý dostanou i ti, kteří na poslední chvíli vypadli z nominace.
Druhé místo v tabulce prémií obsadili podle dostupných informací Chorvati. Suma 6,5 miliónu eur se bude rozdělovat podle zásluh a největší hvězdy tak mohou počítat s 300 tisíci eur. Rusové mají od svazu zatím slíbeno "jen" 120 tisíc, ale lze očekávat, že jim ještě přilepší sponzoři.
Zato Rumuni, Francouzi a Řekové se domů vrátili s prázdnou kapsou. Jejich národní svazy totiž vypsaly prémie jen za postup ze skupiny. Zvláště pro Řeky je nula na kontě šokem. Před čtyřmi lety totiž měli slíbeno ze všech nejvíc a skutečně si také po překvapivém triumfu odvezli 750 tisíc eur na hlavu.

Petr Čech se brání: My byli týmem, vždy ale vyhrával jedině Košťál

27. června 2008 v 21:33 | Lil |  Fotbal

Smutný Petr Čech s Markem Jankulovskim po zápase s Tureckem
Musel promluvit. Na tvrzení exmanažera české reprezentace a místopředsedy fotbalového svazu Vlastimila Košťála, jenž ho v rozhovoru pro deník Sport označil za viníka porážky s Tureckem a příčinu předčasného vyřazení české reprezentace už v základní skupině na EURO, musel Petr Čech reagovat.

Jedině on pořád vyhrával

"Z mnoha jeho slov jsem došel k přesvědčení, že za celé ty roky je právě on jediným člověkem v týmu, který jen vyhrával a nezažil žádnou porážku ... Když se vyhraje a postoupí - je to jeho úspěch! Ale při porážce zní jeho odpověď pro mě naprosto nelogicky: "Organizace byla díky mně skvělá, bohužel na hřišti jsem nebyl. Moje odpovědnost za neúspěch je jen jakási politická..." Proč tedy mluví o úspěších na hřišti jako o svých, když přitom na hřišti nebyl, a v případě neúspěchů mluví alibisticky pouze o jakési politické odpovědnosti? Tomuto rozporu upřímně řečeno nerozumím," reagoval Petr Čech na Košťálovy výroky.

My hráči jsme týmem byli

Odmítá však, že by šlo o jeho osobní odvetu nebo snad o atak na reprezentačního exmanažera za to, že na něho Košťál ukázal jako na viníka vyřazení české reprezentace už ve skupině.
"Odpovědnosti se nezříkám a chybu, která v zápase s Turky sehrála velikou roli, jsem po utkání okamžitě přiznal. A nikdy ji nebudu popírat. Kdo někdy ve sportu zažil podobné zaváhání, ví, jak těžké chvíle člověk po zápase prožívá ... O to více mě potěšila spousta povzbudivých slov od všech spoluhráčů. Ti ve své bezprostřední reakci jasně ukázali, že jsme byli na Euro opravdu jeden tým," přiznává Petr Čech na svých oficiálních stránkách a přidává: "Vždycky jsem si myslel, že fotbal je týmová hra, při které spolu drží nejen hráči a realizační tým, ale i všichni ostatní, kteří se o tým starají či mají menší nebo větší odpovědnost za jeho organizaci. Všichni jsou přece v ten okamžik na stejné lodi, která vyráží vstříc bojům o vítězství..."

Raději nás hodí přes palubu

Z Koštálových výroků ale podobný pocit nemá. "Na adresu nyní již bývalého manažera reprezentace a jeho výkonů mimo hřiště se nikdo z nás, hráčů, nikdy veřejně nevyjádřil. Jsme přece jeden tým, a ctíme společně zásadu, že to, co je uvnitř týmu, neventilujeme ven a na veřejnosti se vzájemně nenapadáme. Sice to může znít jako fráze, ale v národním týmu jsme vždy táhli za jeden provaz. Proto jsme také dosáhli úspěchu v podobě postupu na tři závěrečné turnaje v řadě,"
Petr Čech se nemohl vyhnout zamyšlení nejen nad Košťálem, ale i nad vedením celého českého fotbalu. Pro něho to týmoví hráči rozhodně nejsou!
"Skutečně mě moc mrzí, že někteří lidé ve vedení našeho fotbalu jimi nejsou. Ve chvíli, kdy se nám tolik nedaří, prostě nejsou těmi, kteří by se za tým postavili a podrželi ho. Spíš to vypadá, že by nás před médii a fanoušky raději hodili přes palubu, jen aby se tak vyhnuli svojí zodpovědnosti. A to je pro mne velké zklamání," přiznává Petr Čech.

Proč se k reprezentaci nikdo nehrne?

Fotbalovému národu předhazuje Petr Čech ve své zpovědi ještě jedno závažné téma k zamyšlení.
"Možná má slova napoví, proč zájemců o post reprezentačního trenéra je spíše méně než více. Nebo se pletu? Kdo ví! To ať už si každý přebere sám..."


Zraněný Rosický jásá, konečně mohl odhodit berle

27. června 2008 v 21:27 | Lil |  Fotbal
Tomáš Rosický před zápasem ME s Tureckem
Zraněný kapitán české fotbalové reprezentace Tomáš Rosický se opět postavil na vlastní nohy a po šesti týdnech od operace podkolenní šlachy se ve středu poprvé prošel bez pomoci berlí. "Berle a ortéza leží doma v komoře. Je to snad už minulost. Stejně jako EURO 2008 pro český mančaft. K němu se mi ani nechce vracet. Na obojí se mi nebude dobře vzpomínat," uvedl záložník londýnského Arsenalu na svém webu.


Španělé nás vůbec k ničemu nepustili

27. června 2008 v 21:17 | Lil |  Fotbal
Španělský obránce Carles Puyol (vpravo) fauluje Andreje Aršavina z Ruska.
Odveta za krutou prohru v základní skupině se nekonala. Ruští fotbalisté nedokázali ani v semifinále evropského šampionátu najít účinný recept na Španělsko a po porážce 0:3 se sborná musí spokojit s bronzovými medailemi. "Španělé byli opět lepší než my. A v semifinále nás přehráli mnohem výraznějším způsobem," kroutil po utkání nechápavě hlavou hvězdný ruský útočník Andrej Aršavin.dohnáno

21. června 2008 v 17:39 O blogu
S čistym svědomim můžu řict že sem dohnala zklus..budu se snažit už to přidávat postupně a ne takhle narazově ale jak sem vysvětlovala...teď sem nebyla doma..

Rosický: Při bolavém kolenu přísahám, že takový kolaps se už nestane

21. června 2008 v 17:32 Fotbal
Tomáš Rosický při tréninku českých fotbalistů v rakouském Seefeldu. Poslední zápas českých fotbalistů na mistrovství Evropy strávil Tomáš Rosický na lavičce mezi náhradníky a kdyby mu nebránil zdravotní stav po operaci podkolenní šlachy, nejraději by vtrhl na hřiště a snažil se zabránit náporu Turků, kteří v posledních minutách zápasu rozhodli o předčasném konci Čechů na turnaji. "Nevím, co se stalo a proč se to stalo. Ale sedět u toho s hráči na lavičce byla muka," prohlásil Rosický

Brückner: Chtěl bych okusit nesnesitelnou lehkost bytí

21. června 2008 v 17:26 Fotbal
Trenér Karel Brückner
Pro český fotbalový tým mistrovství Evropy skončilo, pro trenéra reprezentace Karla Brücknera bylo utkání proti Turecku posledním u národního týmu. Co bude slavný trenér dělat nyní? "Odpočinu si a pak si musím najít nějakou práci, která mě uspokojí," řekl na pondělní tiskové konferenci osmašedesátiletý kouč, který se nebrání ani tomu, že by se v budoucnosti k práci u fotbalu vrátil.

Internacionál Bittengel žasne: Neskutečné, jakou mají Turci morálku

21. června 2008 v 17:17 Fotbal
Blšanský kouč Günter Bittengel bude mít v příštím ročníku těžkou úlohu. Klub přiškrtil výdaje a pustil řadu hráčů základní sestavy.
Trenér Günter Bittengel.
Neskutečné, co Turci v pátečním čtvrtfinále s Chorvaty zase dokázali. I potřetí se na šampionátu vzepřeli osudu, tentokrát si vynutili penaltový rozstřel a nakonec postoupili. "To už není o náhodě nebo snad o štěstí, to prostě vypovídá o jejich obrovské psychické síle a neuvěřitelné morálce," složil v analýze pro Sport.cz. poklonu reprezentaci od Bosporu fotbalový internacionál Günter Bittengel.